Czy warto stosować zimą kremy ochronne?

Zima to bardzo trudny czas dla naszej cery. Mróz i wiatr potrafią być bardzo dokuczliwe. Czy warto stosować ochronne kremy na zimę?

Krem ochronny na zimę – czy warto go mieć?

Kremy na zime ochronne mają za zadanie zadbać o naszą skórę w czasie, gdy wiatr i mróz są bardzo dokuczliwe.

Zimą często mamy problemy z przesuszoną skóra, pękającymi naczynkami czy uszkodzeniami. Skóra wydaje się być ściągnięta i często piecze. Warto również zwrócić uwagę, że po wejściu do pomieszczenia skóra często robi się natychmiast czerwona. Wtedy koniecznie należy wspomóc skórę używając kremu na zimę.

Jak wybrać dobry krem na zimę?

Latem najważniejsze jest nawilżenie skóry. Trzeba jednak pamiętać, że tradycyjne kremy nawilżające zimą mogą sobie nie poradzić z trudnymi warunkami atmosferycznymi.

Kremy na zimę ochronne powinny zawierać inne składniki. Ważna jest witamina A oraz E. Nie można również zapomnieć o olejach roślinnych i ceramidach. Składnikiem, który warto używać zimą jest również masło shea. Należy jednak pamiętać, że do każdego rodzaju cery powinien być krem ochronny, który ma inny skład. Każda cera ma inne potrzeby.

Kremy na zimę ochronne do cery bardzo suchej powinny mieć właściwości natłuszczające. W składzie powinny znaleźć się ceramidy, mocznik, skwalan. Dzięki nim płaszcz hydrolipidowy zostanie wzmocniony.

Cera naczynkowa zimą zmaga się z takimi problemami jak pękające naczynka krwionośne, podrażnienia skóry czy rumień. Witaminy A, C, K i E zmniejszą te niedoskonałości. Warto również wykorzystać kremy, w których składzie znajdziemy olejek jojoba oraz konopny.

Problematyczna może być również cera tłusta oraz mieszana. Spadek temperatur może przyczynić się do zwiększonej produkcji sebum. Cera wtedy wygląda nieatrakcyjnie. Jest tłusta, świecąca i ma niezdrowy wygląd.

Wybierając kremy na zimę ochronne do cery tłustej trzeba zwrócić szczególną uwagę, by nie było w nich parafiny, która dodatkowo przyczyni się do blokowania porów.

Skład kremu ochronnego – jak powinien wyglądać?

Kremy na zimę ochronne w swoim składzie nie powinny na pierwszym miejscu mieć wody. Woda sama w sobie nie jest zła. Wprost przeciwnie, jest bardzo ważna w składzie kremów na noc czy na czas letni. Zimą jednak będzie marzła, co niekorzystnie wpłynie na stan skóry.

W składzie kremu ochronnego na zimę powinna znajdować się witamina C. Jej zadaniem jest wzmocnienie naczyń krwionośnych. Dzięki temu nie będą one pękać pod wpływem mrozu, a skóra lepiej zniesie zawirowania atmosferyczne.

Kremy na zimę ochronne gemini.pl/grupa-produktow/kremy-ochronne powinny zawierać również składniki regenerujące takie jak panthenol, czyli pochodna witaminy B5. Łagodzi on podrażnienia skóry, wzmacnia naczynka krwionośne i ujednolica koloryt skóry.

Warto również zwrócić uwagę, by krem ochronny na zimę zawierał filtry UV. Słońce nawet zimą potrafi być bardzo ostre dla skóry. Jest tym bardziej niebezpieczne, że często nie uświadamiamy sobie jego działania.

Krem ochronny na zimę jest koniecznością nie zależnie od tego jaką cerę mamy. Pomaga skórze przetrwać trudne warunki atmosferyczne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *