Dla kogo antykoncepcja online?

Antykoncepcja online to nowe rozwiązanie, które pozwala w łatwy sposób uzyskać przedłużenie recepty na leki antykoncepcyjne. Mogą z niego skorzystać osoby w różnych sytuacjach, które pilnie potrzebują recepty

E-recepta na tabletki antykoncepcyjne na wakacjach

Czasami w szale pakowania się na wakacje zapominamy o uzupełnieniu leków antykoncepcyjnych. Jeżeli nie chcemy wrócić z wakacji z nieplanowaną pamiątką, antykoncepcja online będzie dla nas wygodnym rozwiązaniem. Możemy z niego skorzystać z każdego miejsca w Polsce, wystarczy nam do tego smartfon. Po zakupieniu usługi kontaktuje się z nami lekarz, który po konsultacji podaje nam kod e-recepty. Wystarczy podać go w aptece i gotowe – mamy nowy zapas tabletek albo innej formy antykoncepcji (np. plastrów). Dzięki temu nie musimy się niczym martwić podczas wakacji ani przerywać brania środków.

Ginekolog a recepta online – czy konieczna jest wizyta?

W przypadku przedłużenia leków taka wizyta nie jest konieczna. Ponieważ odpowiedni specjalista już nas przebadał i dobrał dla nas najlepszą metodę antykoncepcji, to nową receptę na ten sam środek może wydać nam medyk online. W ten sposób nie musimy czekać na termin u naszego lekarza, stać w kolejkach albo płacić za wizyty prywatne u specjalistów.

Lekarz podczas konsultacji online może odpowiedzieć nam też na nasze pytania i doradzić w przypadku innych dolegliwości. Jeżeli stwierdzi, że konieczna jest opinia lekarza stacjonarnego, zaleci nam taką wizytę. Może nam też przepisać e-zwolnienie, jeżeli nasz stan tego wymaga.

Antykoncepcja i recepta online to dobre rozwiązanie awaryjne

W ten sposób możemy uzyskać też antykoncepcję awaryjną. Do wyboru mamy 3 rodzaje tabletek „dzień po”. Jest to dobre rozwiązanie w sytuacjach, kiedy standardowa metoda antykoncepcji zawiodła. Ponieważ w takich sytuacjach liczy się czas, to bardzo przydatne jest to, że antykoncepcję awaryjną można uzyskać już w kwadrans. Dzięki temu możemy zażyć tabletkę już kilka godzin po stosunku, a tym samym zwiększyć szanse jej działania.

Antykoncepcja może pomóc przy bolesnych miesiączkach

Antykoncepcja to rozwiązanie nie tylko dla osób, które nie chcą zajść w nieplanowaną ciążę. To również sposób na bolesne miesiączki, szczególnie dla młodych kobiet. Stosowanie antykoncepcji hormonalnej często może pomóc przy takiej dolegliwości. Jeżeli specjalista zalecił nam takie rozwiązanie, to kolejne recepty również możemy uzyskiwać za pomocą konsultacji online.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *