Idealne oprawki męskie, czyli jak dopasować okulary do swojej twarzy?

Wielu mężczyzn nosi w dzisiejszych czasach tradycyjne okulary. Prawidłowo dobrane oprawki męskie są w stanie zdziałać cuda, jeśli chodzi o wygląd i wizerunek współczesnego mężczyzny. Kluczem do sukcesu w ich doborze jest znajomość kształtu swojej twarzy oraz prawidłowe dopasowanie do niej oprawek. Nie bez znaczenia pozostają także osobiste preferencje – mnogość wzorów, kolorów oraz kształtów oprawek męskich daje bardzo szerokie pole do popisu w zakresie ich dopasowania.

Oprawki męskie a kształt twarzy mężczyzny – podstawowe zasady dopasowania

Kluczowym aspektem w wyborze oprawek męskich jest ich dopasowanie do kształtu twarzy. Wyróżniamy aż pięć podstawowych kształtów twarzy – owalną, okrągłą, trójkątną, prostokątną i kwadratową. Zanim udamy się więc do salonu optycznego lub zamówimy nowe okulary online, warto wykonać sobie selfie i ocenić, jaki posiadamy kształt twarzy. Zdjęcie należy wydrukować i zaznaczyć na nim sześć punktów – dwie kropki na zewnętrznych krawędziach czoła, dwie na wysokości kości policzkowych i dwie po obydwu stronach żuchwy. Następnie łączymy ze sobą wszystkie punkty tak, aby otrzymać pełny obrys twarzy i już wiemy, jaki kształt ma nasza twarz.

Teraz wystarczy dopasować do niej odpowiednie oprawki męskie. Do twarzy owalnych pasują praktycznie wszystkie kształty oprawek – mamy więc tu sporą dowolność. Do twarzy okrągłych warto natomiast dobrać oprawki kwadratowe, o kanciastych kształtach, z kolei do twarzy prostokątnej i kwadratowej, zaokrąglone oprawki męskie. Wszystko po to, aby oprawki wyrównywały proporcje twarzy oraz prezentowały się na niej harmonijnie. Najlepszym potwierdzeniem dobrego wyboru jest przymierzenie okularów w wybranym kształcie i ocenienie, jak się prezentujemy. Pamiętajmy, że nasz nowy wizerunek w okularach powinien przede wszystkim podobać się nam samym.

Kolory i wzory w oprawkach męskich. Na co warto zwracać uwagę?

Oprawki męskie występują nie tylko w różnorodnych kształtach, ale różnią się między sobą także kolorystyką i wzornictwem. Wśród nich znajdziemy zarówno klasyczne, eleganckie okulary w neutralnych barwach, jak i oprawki męskie w modnych, wyrazistych kolorach. Te pierwsze będą sprawdzonym wyborem dla panów piastujących oficjalne funkcje, którzy kochają stonowany, ponadczasowy i elegancki look. Oprawki męskie w oryginalnych kolorach i ciekawym wzornictwie są z kolei wprost stworzone dla mężczyzn, którzy kochają się wyróżniać oraz noszą się w bardziej oryginalny, nowoczesny sposób.

Przed wyborem oprawek, warto także zastanowić się, jaki efekt chcemy osiągnąć – czy nowe oprawki męskie mają być raczej neutralne, pasujące do każdej stylizacji, czy też mają nas wyróżniać, pomagając w budowaniu oryginalnego stylu i ciekawego wizerunku? Nic nie stoi także na przeszkodzie, aby posiadać więcej niż jedną parę oprawek i zmieniać je w zależności od sytuacji oraz nastroju. Prawidłowo dobrane, nowoczesne oprawki męskie to bowiem jeden z najlepszych sposobów na podkreślenie swojej indywidualnej osobowości oraz stworzenie pożądanego, zgodnego z własnymi oczekiwaniami wizerunku.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *