Jesteś w innym mieście i pilnie potrzebujesz recepty?

Wakacje to czas wyjazdów i urlopów, ale niestety różnego rodzaju dolegliwości i choroby na nas nie poczekają. Zazwyczaj pamiętamy o tym, żeby zadbać o odpowiedni zapas leków przed wyjazdem, ale oczywiście zdarzają się wyjątki. Czasami też nagle potrzebujemy recepty, a nasz lekarz znajduje się setki kilometrów od nas. Co wtedy?

E-recepta online – rozwiązanie pomocne podczas wakacji

Dzisiaj na szczęście żeby uzyskać receptę nie trzeba już dzwonić z samego rana do rejestracji i umawiać się na wizytę lekarską. Wystarczy nam laptop, a nawet smartfon. Jest to oczywiście idealna informacja na wakacjach z dala od domu. Żeby umówić się na konsultację online, wystarczy wejść na stronę internetową Telemedyk, wypełnić formularz, w którym opiszemy nasz problem i czekać na połączenie ze specjalistą. Powinno to nastąpić w ciągu kilku godzin, a czasami nawet kilkunastu minut. Po uzyskaniu odpowiedniego wywiadu lekarz przepisuje nam potrzebne leki i podaje nam kod do e-recepty. Lekarz online może też przesłać go nam sms-em.

Jakie leki można uzyskać poprzez konsultację online?

W ten sposób można uzyskać podstawowe leki, np. te przeciwbólowe, przeziębieniowe, leki na różne dolegliwości żołądkowe (co jest przecież częste podczas wakacji). Dzięki konsultacji online możemy też uzyskać leki na nagły atak alergii, chorób układu moczowego albo na zmiany skórne. Oczywiście możemy też uzyskać receptę online na leki, które przyjmujemy na stałe. Wtedy jednak do formularza zgłoszeniowego musimy dołączyć dokumentację, która potwierdza wcześniejsze zażywanie leków.

Konsultacja online pozwala na uzyskanie recepty na leki antykoncepcyjne

Medyk online i recepta to też rozwiązanie, dzięki któremu możemy uzyskać tabletki antykoncepcyjne. Czasami zdarza się, że dopiero kiedy łykamy ostatnią pigułkę, przypominamy sobie, że nie posiadamy kolejnej partii. Teraz to już nie problem, nawet na wakacjach. Lekarz online może nam też wystawić receptę na antykoncepcję awaryjną. Jeżeli standardowe metody przeciwdziałania ciąży na wakacjach zawiodły, to w bardzo szybkim czasie możemy uzyskać receptę na pigułki „dzień po”. Ponieważ takie tabletki działają najlepiej do 24 godzin po stosunku (a najpóźniej do 72-120), to szybka reakcja jest tutaj kluczowa.

Niezależnie od rodzaju leków, których aktualnie potrzebujemy, konsultacja online i e-recepta, to rozwiązanie, które pozwoli nam je szybko uzyskać. Nawet kiedy jesteśmy setki kilometrów od domu i z dala od naszego lekarza.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *