Poznaj sposoby na efektywne odchudzanie

O szczupłej sylwetce marzy niemal każda kobieta. Wiele z nich ma za sobą mnóstwo “cudownych” diet odchudzających, które w ostatecznym rozrachunku okazywały się nieskuteczne, powodując jedynie niepożądany efekt jojo. Sięgały również po wszelkiego rodzaju suplementy diety, które miały ograniczyć łaknienie, przyspieszać metabolizm czy też spalać tkankę tłuszczową, ale ich efektywność pozostawiała wiele do życzenia. Nie oznacza to jednak, że skuteczne sposoby na pozbycie się zbędnych kilogramów i osiągnięcie wymarzonej sylwetki nie istnieją. Otóż są i poznasz je w dalszej części artykułu.

Pozytywne nastawienie oraz rzeczywista chęć zmiany – to podstawa

Tak naprawdę, aby nasze odchudzanie było skuteczne, trzeba trzymać się kilku prostych zasad, a na efekty nie trzeba będzie długo czekać. Liczą się dobre chęci, pozytywne nastawienie oraz nieco dyscypliny i determinacji w działaniu.

Przede wszystkie odchudzanie nie może być traktowane jako kara za grzeszki łakomstwa, lenistwa czy inne “zbrodnie, a raczej jako pozytywna zmiana w naszym życiu. Dzięki temu łatwiej o dyscyplinę i motywację do działania.

 

Wysypiaj się, pij dużo wody i jedz zdrowo i z umiarem

W kontekście odchudzania niemal zawsze pojawia się temat zdrowego odżywiania. Dzieje się tak nie bez powodu. Nasz organizm do prawidłowego funkcjonowania potrzebuje odpowiedniej ilości składników odżywczych. Jedyną skuteczną dietą cud jest racjonalne odżywianie bazujące na pełnowartościowych posiłkach.

Należy więc jeść mało, ale często, ograniczając spożywanie słodyczy czy tłustych i smażonych potraw. Do tego trzeba pamiętać o odpowiednim nawadnianiu organizmu pijąc dużo wody (1,5-2 litrów dziennie) – kosztem np. napojów słodzonych. Jedząc regularnie przyspieszamy nasz metabolizm, dzięki czemu odchudzanie jest bardziej efektywne.

Podczas odchudzania należy również pamiętać o wystarczającej ilości snu. Jest to niezwykle ważne, ponieważ wypoczęty organizm to lepsze samopoczucie i sprawniejszy metabolizm i spalanie tłuszczu.

Regularna aktywność fizyczna

Efektywne odchudzanie jest możliwe, kiedy systematyczny ruch stanie się elementem naszej codzienności. Nie chodzi tutaj o jakieś bardzo intensywne treningi, po których szybko się zniechęcimy. Nie, ma to być przyjemny ruch, a kluczem do sukcesu jest jego regularność.

Na początek mogą to być systematyczne spacery, wycieczki rowerowe czy też pływanie na basenie lub zajęcia z aerobiku. Doskonałą formą aktywności fizycznej jest bieganie, przyspieszające spalanie tłuszczu. Nie muszą to być duże dystanse. Liczy się regularność. W tym wypadku warto zaopatrzyć się jednak w odpowiednie buty do biegania damskie, by aktywność ta była nie tylko bardziej komfortowa, ale również bezpieczna. Odpowiednie obuwie pozwala uniknąć przykrych kontuzji.

Dla bardziej zmotywowanych skutecznym sposobem na odchudzanie będą także treningi cardio, angażujące wszystkie partie mięśniowe i mocno przyspieszające nasz metabolizm. Można je wykonywać samodzielnie w domu – wystarczą dobre chęci i odrobina miejsca do ćwiczeń.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *